Poduszka ortopedyczna dla niemowląt BABY PILLOW

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt BABY PILLOW

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt służy dzieciom od pierwszych dni do szóstego miesiąca życia. Warto, aby w wyposażeniu, jakie kompletują rodzice, oczekując przyjścia noworodka na świat, uwzględnić również taką poduszkę. Zapobiega ona przede wszystkim deformacjom głowy niemowlęcia. Trzeba pamiętać, że w pierwszych trzech miesiącach życia główka dziecka jest najbardziej podatna na wszelkiego rodzaju zniekształcenia. Dziecko w pierwszych miesiącach większość czasu spędza leżąc na plecach i jeśli ma miękkie kości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do spłaszczenia potylicy.

Dziś lekarze odnotowują coraz większą liczbę spłaszczeń główki u noworodków. Do zniekształcenia może dojść już podczas porodu - miękkie kości czaszki mogą się zdeformować w trakcie przejścia przez ciasny kanał rodny. Poduszka ortopedyczna dla niemowląt służy zatem nie tylko do tego, aby zapobiegać deformacjom główki, ale również do tego, aby już zdeformowanej przywrócić prawidłowy kształt. Dzięki dobrze wyprofilowanej poduszce najczulszy punkt na głowie dziecka praktycznie nie ma styczności z podłożem, dzięki czemu możliwość jakiegokolwiek zniekształcenia główki jest zmniejszona do minimum. Warto dodać, że dzięki swojemu rozmiarowi poduszkę można używać zarówno w domu, jak i na spacerach. Bez problemu mieści się w dziecięcym łóżeczku i w wózkach, dlatego dziecko może na niej odpoczywać niezależnie od miejsca, w którym przebywa.

Dodatkowo wykonana jest z pianki leniwej, dzięki czemu skutecznie dopasowuje się do temperatury ciała niemowlęcia. Materiał, z którego jest wykonana, cechuje wysoka jakość - pozbawiony jest jakichkolwiek substancji chemicznych, źle wpływających na dziecko i jego zdrowie. Nie trzeba się martwić, że dziecko, które ma do czynienia z poduszką, dostanie niechcianej wysypki - jej materiał jest również antyalergiczny. Wiadomo, że zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka są bezcenne, niemniej jednak taka poduszka nie spustoszy portfela - jej cena jest zaskakująco niska.

Poduszki ortopedyczne
Gęstość 35 kg/m3
Rozmiar uniwersalny
Średnica 25 cm

Napisz opinię

Uwaga: Proszę nie używać znaków HTML!
    Zły           Dobry

  • Views: 2285
  • Marka: QMED
  • Kod produktu: baby-pillow
  • Dostępność: Na stanie
  • 49,00zł
  • Netto: 49,00zł