Wkładki ortopedyczne dla dzieci

Zdrowe nogi, a w szczególności stopy, to bardzo ważna sprawa w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego warto zadbać o ich prawidłowy rozwój już od najmłodszych lat. Niestety czasami nie da się zapobiec pewnym schorzeniom. Można jedynie w porę rozpoznać problem i starać się przeciwdziałać dalszemu jego pogłębianiu. Z pomocą przychodzą specjalistyczne buty ortopedyczne (jeśli wada jest zaawansowana) lub wkładki do butów (jeśli schorzenie nie jest jeszcze pogłębione). Ich dobór jest niezwykle ważny, gdyż to właśnie od niego będzie zależała pomyślność dalszego rozwoju układu motorycznego dziecka.

Na początku odpowiednie rozpoznanie

Podstawą zapobiegania rozwojowi schorzeń stóp u dzieci jest wczesna diagnoza. Pewne symptomy mogą zauważyć sami rodzice, na przykład śledząc sposób chodzenia swoich pociech, kiedy poruszają się na bosaka. Można też obserwować ślady mokrych (np. po kąpieli) stóp na podłodze. Zaleca się również okresowe, kontrolne wizyty u dziecięcego ortopedy. Warto pamiętać, że nie powinno się stosować wkładek bez wcześniejszego rozpoznania schorzenia u dziecka. Tego rodzaju profilaktyka może przynosić skutki przeciwne do zamierzonych.
 
Jeśli już wada zostanie rozpoznana, pozostaje wybór odpowiedniego rodzaju wkładek. Oczywiście powinniśmy się w tym sugerować przede wszystkim opinią lekarza specjalisty.

Jakie wkładki ortopedyczne dla dzieci wybrać?

Jednym z najpowszechniejszych produktów ortopedycznych, który posiadamy w swojej ofercie, są specjalne wkładki ortopedyczne dla dzieci, pozwalające na zapobieganie dalszemu rozwojowi wad układu motorycznego u najmłodszych – płaskostopia poprzecznego i podłużnego, koślawości kolan, szpotawości kolan oraz stóp, a także tzw. ostrogi piętowej. Oprócz właściwości zapobiegawczych wkładki te przynoszą niewątpliwą ulgę dla zmęczonych stóp, poprawiają ogólny komfort chodzenia, a także zapewniają odpowiedni układ postawy dziecka.

Wkładki ortopedyczne marki Qmed, które posiadamy w swojej ofercie, to produkt o najwyższej jakości. Cechuje je solidne wykonanie. Są idealnie dopasowane do konkretnego rozmiaru buta. Materiały, z których powstały są naturalne, nadają się używania nawet podczas wysokich temperatur – dzięki właściwemu odprowadzaniu ciepła (systemowi wentylacji), stopa nie poci się i w ten sposób minimalizacji ulega ryzyko niezwykle bolesnych odparzeń. Są to tworzywa najwyższej jakości, rekomendowane przez specjalistów z zakresu ortopedii. Konstrukcja zapewnia odpowiednią wygodę, przede wszystkim z racji unoszenia łuku poprzecznego stopy. Odpowiednie wyprofilowanie zapobiega przemieszczaniu się stopy w bucie, eliminując potencjalne obtarcia. Dzięki zastosowaniu pianki EVA idealnie amortyzują stopę, co wpływa na jej komfort (uwalnianie mięśni od nadmiernego napięcia powodującego ich zmęczenie) i bezpieczeństwo (przeciwdziałanie niebezpiecznym urazom). Jest to niezwykle ważny aspekt, dlatego że sporą część dzieciństwa spędza się z butami na stopach. W przypadku wad staje się to jeszcze istotniejsze.

Znajdujące się w ofercie naszej firmy modele występują w wielu rozmiarach. Są idealne zarówno do obuwia eleganckiego, jak i sportowego, tak dla dziewczynek, jak i dla chłopców.

Wkładki ortopedyczne dla dzieci to ważna inwestycja dla każdego rodzica, który chce zapobiegać dalszemu rozwojowi nieprawidłowości związanych z rozwojem nóg oraz stóp. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i wybrania produktu idealnego dla stóp Państwa pociech! W razie pytań oraz wszelkich wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji.