Buty ortopedyczne dla dzieci - MEMO

Nauka chodzenia to pierwsze poważne wyzwanie w życiu każdej pociechy. Dziecięca potrzeba eksploracji pcha maluchy do przodu, skłaniając do stawiania kolejnych kroków wbrew niepowodzeniom i upadkom. Koordynacja ruchowa oraz rozwój motoryczny dopiero zaczynają się kształtować, tworząc podwaliny pod późniejsze funkcjonowanie dziecka, dlatego ważne jest monitorowanie rozwoju już od najwcześniejszych etapów. Wczesne wykrycie drobnych nieprawidłowości pozwoli na podjęcie skutecznych środków zaradczych, zapobiegając utrwaleniu się wadliwych postaw ciała.

Niestety, dzieci narażone są na nabywanie wad, które wraz z wiekiem umacniają się, a ich korekcja staje się coraz trudniejsza i bardziej czasochłonna. Do najczęściej występujących wad zaliczają się: płaskostopie, koślawość kolan oraz koślawość stóp. Mogą one mieć wiele przyczyn, natomiast w odniesieniu do maluchów, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, głównym czynnikiem odpowiadającym za kształtowanie się tego rodzaju deformacji jest niewłaściwie dobrane obuwie. W walce z nieprawidłowościami stosuje się specjalne ćwiczenia gimnastyczne, ale trudno jest oczekiwać spektakularnych efektów, gdy po zakończonej gimnastyce dziecko znów zakłada szkodzące bu buciki, niwelując tym samym całą korekcyjną pracę. Aby zapewnić dziecku najbardziej korzystne warunki do rozwoju i w pełni zadbać o jego postawę nie wystarczy wybiórcze działanie - trzeba sięgnąć po środki, które całkowicie skorygują wady na drodze codziennego funkcjonowania.

Doskonałym remedium na wszelkie uchybienia względem postaw ciała są buty ortopedyczne MEMO. Lata doświadczeń i testów poskutkowały stworzeniem linii niezawodnych i przyjaznych dzieciom produktów, zyskując uznanie zarówno w środowisku ortopedów, jak i wśród zadowolonych rodziców. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie pojawieniu się wad oraz korekcja w przypadkach, w których wady już wystąpiły. Dzięki odpowiedniemu profilowi i starannie przemyślanej konstrukcji, buty ortopedyczne dla dzieci leczą nieprawidłowe postawy z każdym postawionym przez malucha krokiem. Regularne noszenie ich zapewnia całkowite skorygowanie defektu, pozwalając dziecku wkroczyć w świat z pełnią dziecięcego potencjału, bez konieczności borykania się z przykrymi skutkami nienaprostowanych mankamentów w postawie i chodzie. Buty MEMO występują w wielu odsłonach: od modeli przeznaczonych na każdą porę roku, przez obuwie sportowe, aż po te przeznaczone do noszenia w domu. Tak duża różnorodność pozwala należycie troszczyć się o leczenie wad w dosłownie każdej sytuacji. Dodatkowym wspomaganiem są specjalne wkładki, które wzmacniają właściwości korygujące. Buty ortopedyczne dla dzieci to działają także profilaktycznie; to inwestycja, która zapewni dzieciom prawidłowy rozwój już od pierwszych kroków, wspierając je w trudnej drodze przez dorastanie.

Wielu rodziców zapewne ucieszy fakt, że buty MEMO dają też możliwość obserwowania postępów w niwelowaniu wad. Połączenie funkcji korekcyjnych i diagnostycznych w jednej parze butów? Brzmi jak marzenie, które właśnie się ziściło.  Monitorowaniu progresu służy innowacyjna podeszwa, na której zaznaczono ważne dla procesu leczenia sfery. Stopnień starcia poszczególnych sfer świadczy o dokonywaniu się popraw. Dla rodziców to prosty i pewny sposób na upewniają się, że korygowanie nieprawidłowości przebiega w należycie. Takie rozwiązanie niewątpliwie jest dużym ułatwieniem dla niecierpliwych rodziców, którzy na każdym kroku chcą mieć możliwość wglądu w czynione przez ich dzieci postępy.